, Co można a czego nie można w ciąży. 10 głównych wskazówek., Naturalna PłodnośćCo można a czego nie można w ciąży. 10 głównych wskazówek.

Okres ciąży to szczególny czas w życiu kobiety. Jedni uważają, że  powinna wtedy zachować szczególną troskę o zdrowie, stosując  się do szeregu  ciążowych zakazów i nakazów.  Inni natomiast utrzymują, że ciąża to nie choroba i właściwie nie istnieją szczególne zalecenia, do których powinna zastosować się przyszła mama. Prawda leży zazwyczaj gdzieś po środku.  Poznaj 5 rzeczy, z których dla dobra rozwijającego się maluszka lepiej zrezygnować oraz 5 które stanowią raczej ,,ciążowy zabobon”.

  1. Alkohol i używki

W tym temacie powinnaś zachować wyjątkową restrykcję. Nawet nieduża ilość alkoholu może bardzo negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka –  doprowadzić do chorób serca, zaburzeń wzrostu lub uszkodzeń mózgu, które mogą być przyczyną  problemów emocjonalnych i społecznych w późniejszym etapie życia . Nikotyna może natomiast doprowadzić do wad wrodzonych.

  1. Opalanie

Zbyt długie przebywanie na słońcu lub korzystanie z solarium to kolejne  aktywności, których w szczególności powinnaś unikać, gdy jesteś w ciąży. Po pierwsze możesz nabawić się nieestetycznych plam i przebarwień skórnych. Po drugie promieniowanie, które emitowane jest przez lampy w solarium może negatywnie wpłynąć na rozwój prenatalny dziecka z powodu gwałtownych wzrostów ciśnienia tętniczego krwi, a to z kolei może przyczynić się do odklejenia się łożyska lub niedotlenienia malca.

  1. Prace ogrodowe

W okresie ciąży nie zapominaj o korzystaniu z rękawic ochronnych podczas prac ogrodowych. Ziemia stanowi siedlisko bakterii i chorób, którymi łatwo się zarazić. W szczególności mowa tu o toksoplazmozie, która choć dla samej ciężarnej nie stanowi zagrożenia może być niezwykle niebezpieczna dla płodu.

  1. Napoje gazowane i kofeina

Słodzone napoje gazowane lub energetyki to coś czego powinnaś szczególnie unikać w okresie ciąży, ponieważ ich spożywanie może doprowadzić nawet do przedwczesnego porodu. Kofeina może natomiast przyczynić się do ograniczenia wzrostu rozwijającego się malucha.

  1. Zabiegi kosmetyczne

Kobieta, która spodziewa się dziecka nie powinna korzystać z zabiegów, które wykorzystują działanie prądu, ciepła lub podciśnienia . Młoda mama powinna raczej zdecydować się na zabiegi relaksacyjne, oparte na delikatnych kosmetykach. Powinna również uważać z aromaterapią, w szczególności w pierwszym trymestrze. Niektóre olejki eteryczne mogą wywoływać przyspieszone skurcze macicy, co na tym etapie ciąży może znacząco jej zagrozić.

  1. Farbowanie włosów

Często mówi się, że kobieta w ciąży nie powinna farbować włosów. Nie ma jednak żadnych rzetelnych dowodów mówiących o szkodliwości farb na życie i rozwój płodu. Farba wnika we włosy a nie w skórę. Jedyne na co warto zwrócić uwagę podczas farbowania włosów to wybór raczej delikatnej farby, najlepiej bez amoniaku.

  1. Stosowanie płynów do higieny intymnej

Niektórzy uważają, że stosowanie płynów do higieny intymnej w okresie ciąży może sprzyjać infekcjom intymnych. Wręcz przeciwnie! Odpowiednie dobrany płyn (o delikatnym składzie) pozwoli uchronić Cię przed zapaleniem śluzówki, na które w tym czasie jesteś szczególnie podatna.

  1. Szczepienie na grypę

Wedle panujących mitów kobieta w ciąży nie powinna szczepić się przeciwko grypie, bo może to wywołać efekt odwrotny i zwiększy ryzyko zachorowania. Nic bardziej mylnego. Szczepienie nie wywoła choroby. Szczepionka zawiera martwe wirusy, które nie stanowią zagrożenia zarówno dla kobiety jak i malca. Prawdziwe spustoszenie może natomiast przynieść grypa, która u kobiet w ciąży może wywołać przedwczesny poród lub spowodować obumarcie płodu.

  1. Zabawa z pupilem

Przezorni uważają, że kobieta w ciąży powinna unikać kontaktu ze zwierzętami. W rzeczywistości zadbany, odrobaczony i czysty kot lub pies nie stanowi żadnego zagrożenia dla ciężarnej. Wręcz przeciwnie – kontakt z ukochanym zwierzęciem może przynieść pozytywne i terapeutyczne działanie dla przyszłej mamy.

  1. Wizyty na basenie

Istnieje grono przeciwników korzystania z basenu przez ciężarną. Prawdą jest, że na basenie istnieje podwyższone ryzyko zarażenia się infekcją. Jednak regularne uczęszczanie na basen może przynieść wiele korzyści dla kobiety w ciąży. Od dawna wiadomo, że pływanie świetnie wpływa na nasz kręgosłup, mięśnie i ogólną kondycję.

TAGI: ciąża, jak zajść w ciążę, przebieg ciąży

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Co można a czego nie można w ciąży. 10 głównych wskazówek., Naturalna Płodność
, Co można a czego nie można w ciąży. 10 głównych wskazówek., Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Co można a czego nie można w ciąży. 10 głównych wskazówek., Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »