Rozpuszczona ciepła parafina to istny balsam dla zdrowia. Ten dobroczynny wpływ to skutek właściwości fizycznych parafiny, która przez kilkadziesiąt minut potrafi utrzymywać tę samą temperaturę. Po zdjęciu okładu parafinowego skórajest spocona, blada i gorąca, po czym szybko ulega zaczerwienieniu w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych.
Ciepło wosku sprawia, że z tkanek “uciekają” toksyny, a chore miejsca są lepiej zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze płynące z krwią. Dlategokąpiele i okłady parafinowe łagodzą wiele schorzeń: artretyzm, zapalenie torebki stawowej, fibromialgię, gościec, przykurcze mięśni, a nawet zmniejszają przerosłe blizny.
Zabiegi parafinowe leczą także chore powierzchowne nerwy, np. porażony nerw twarzowy. Są także zbawienne dla skóry, gdyż, spłycają zmarszczki, przywracając jej młodość. Parafinę można więc z dużym powodzeniem wykorzystywać dla poprawiania urody. Pobudza mikrokrążenie i przemianę materii w skórze, pomaga pozbyć się pęknięć naskórka. Goi i leczy, gdy skóra jest zbyt sucha.
Kąpiel na stopy i dłonie
Rękawiczki piękności: Umyj dłonie peelingiem, by zetrzeć martwy naskórek. Parafinę (53-54°C) wlej do miski. Zanurz dłonie po nadgarstki, wyjmij – będą oblepione cienką jej warstewką. Powtórz tyle razy, by otrzymać okład o grubości 2 cm. Nie poruszaj dłońmi i palcami, by nie naruszyć ciągłości okładu! Dłonie włóż do foliowych woreczków, potem frotowych, owiń ręcznikiem. Po 20 minutach zdejmij parafinę. Zabieg ujędrnia i odżywia skórę, zmniejsza przebarwienia.