Skuteczność i zasada działania testów owulacyjnych ze śliny

Skuteczność i zasada działania testów owulacyjnych ze śliny

Skuteczność i zasada działania testów owulacyjnych ze śliny

W staraniach się o dziecko czy też dla celów antykoncepcyjnych jedną z najważniejszych kwestii jest precyzyjne wyznaczenie dni płodnych, ponieważ tylko w tym okresie kobieta ma możliwość zajścia w ciążę. Często pomocą jest użycie testu owulacyjnego.

Nie jest to wcale takie proste, gdyż na skutek wielu czynników zewnętrznych może dochodzić do przesunięć w cyklu miesiączkowym, które powodują wystąpienie owulacji i dni płodnych nie w tym czasie, w którym to teoretycznie obliczyliśmy.

Zasada działania testów owulacyjnych

Dzisiaj jednak praktyczną pomoc kobiecie w takich sytuacjach niosą, np. różnego rodzaju testy owulacyjne. Te standardowe zbierają informację na podstawie analizy stężenia hormonu LH w moczu, który znacznie wzrasta przed owulacją. Nowocześniejsze typy testów owulacyjnych, np. AFRODYTA Tester Owulacyjny  opierają swój wynik na analizie śliny, co jest dużo prostsze, szybsze i wygodniejsze. Można z nich skorzystać w każdej chwili, ponieważ ślina jest najbardziej dostępnym płynem ustrojowym, do którego mamy dostęp bez ograniczeń i w każdej chwili. Są to jedne z zalet, którymi zwykle testery nie mogą się już pochwalić.

Jak działa AFRODYTA Test owulacyjny ze śliny

AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test owulacyjny ze śliny/ jest mini mikroskopem wielokrotnego użytku do samodzielnego stosowania.  W ciągu 5 minut, na podstawie kilku kropli śliny (lub śluzu szyjkowego) pomaga określić dni płodne i dni niepłodne podczas cyklu miesięcznego. W oparciu o szczegółowe badania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz udoskonaleniu technik badawczych, naukowcy potwierdzili bezpośredni związek pomiędzy wzrostem hormonu estrogenu a pięcioma dniami płodnymi w cyklu miesiączkowym kobiety.

Estrogen jest obecny w płynach ustrojowych, takich jak, mocz, krew, ślina oraz śluz szyjkowy. Wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie (lub śluzie szyjkowym), po wyschnięciu, kiedy oglądane są pod mikroskopem, tworzą obrazy zawierające wiele struktur podobnych do paproci. Te „struktury paproci” to wysuszona sól lub kryształki elektrolitów będące rezultatem zwiększania się elektrolitów przed i podczas owulacji. W pozostałe dni niepłodne w cyklu miesiączkowym widoczne są bezkształtne punktowe struktury.

Tester owulacyjny ze śliny powiększa próbkę, tak by można było porównać ją do podanego wzoru przez producenta, na którym widnieje oznaczenie okresu niepłodnego, przejściowego i płodnego. Powiększenie wynosi aż 68 krotność rzeczywistego obrazu. Na tej podstawie można bez problemu samemu stwierdzić w jakiej jest się obecnie fazie cyklu.

Zalety testu owulacyjnego ze śliny

W przeciwieństwie do standardowych testów owulacyjnych nie zostawia brudnych śladów po moczu, jest więc również bardzo higieniczny. Nie wymaga również dłuższych obserwacji jak inne testy. Ponadto  jest odpowiedni dla kobiet mających nieregularne cykle – w przeciwieństwie do innych testerów, które odczytują wysoki i niski poziom hormonu LH (zwykły test potrzebuje wyraźnego skoku hormonu luteinizujacego LH).

Test owulacyjny ze śliny pozwala kobietom z nieregularnymi cyklami zaobserwować swoje wahania estrogenu. Jest również  bardzo wygodny i dyskretny, ponieważ można  go używać  wszędzie, o każdej porze i każdy pomyśli, że patrzy się na opakowanie od szminki.  Ważną kwestią jest również jego przystępna cena w porównaniu ze zwykłymi testerami owulacyjnymi. Wiarygodność odczytu wynosi 98%, co zostało potwierdzone drobiazgowymi badaniami klinicznymi. Jest wyrobem medycznym do samodzielnego stosowania, licznie wykorzystywany w ponad 30 krajach.

Przeczytaj także:

Poradnik JAK ZAJŚĆ W CIĄŻĘ Poradnik ANTYKONCEPCJI

 

Leave a Reply

Translate »