FemiGlove – rękawica do samodzielnego badania piersi
Rękawica FemiGlove jest specjalnie opatentowaną rękawicą WIELOKROTNEGO użytku do samodzielnego badania piersi, która zwiększa czułość dotyku nawet 8-krotnie!
O FemiGlove
Rękawica do wykrywania zgrubień w piersiach ma rozmiar standardowej rękawicy i jest narzędziem pomocniczym w badaniu piersi w zaciszu domowym. Rękawica FemiGlove działa jak “szkło powiększające” opierając się na naukowej zasadzie lokalizowania i powiększania. Rękawica FemiGlove zwiększa czułość dotyku poprzez specjalnie opatentowaną technologię wytwarzania, która redukuje tarcie pomiędzy palcami a skórą oraz zapobiega przemieszczaniu się guzków i zgrubień w trakcie badania. Rękawica FemiGlove sprawia, że ruch jest płynny a zgrubienia dobrze wyczuwalne.
Rękawica FemiGlove wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które tworząc całość wygładzają ruchy palców oraz działają jak katalizator wzmacniający zmysł dotyku oraz zwiększający efektywność i dokładność badania za pomocą dłoni. Drobne zgrubienia, guzki lub deformacje piersi mogą być słabo wyczuwalne podczas badania samą dłonią, gdyż zarówno powierzchnia palców jak i piersi nie jest idealnie gładka, FemiGlove sprawia, że dłoń idealnie „ślizga” się po powierzchni piersi i rozpoznaje wszelkie nieprawidłowości.
Zastosowanie takiej metody pozwala na bardziej dokładne badanie. Zwiększenie czułości dotyku nie jest możliwe w przypadku badania piersi za pomocą samych dłoni.
Rękawica do samodzielnego badania piersi FemiGlove pozwala kobietom wykryć wszelkie zmiany w stadium, gdy są one w pełni uleczalne lub w pierwszych fazach nowotworu. Dzięki takiej rękawicy wykrycie najmniejszej grudki podczas samobadania piersi jest szybkie i dokładne, co więcej samo badanie nie wprawia w dyskomfort i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.
Dlaczego rękawica FemiGlove
jest wyjątkowa?
Rękawica FemiGlove do samodzielnego badania piersi zwiększa czułość dotyku nawet 8-krotnie, dzięki czemu jest bardzo dokładnym i skutecznym narzędziem do walki z rakiem piersi. Rak piersi jest drugim zaraz po raku płuc nowotworem najczęściej zabijającym kobiety. 90% nieprawidłowości w piersiach jest wykrywanych podczas manualnego badania piersi, również przy użyciu rękawicy FemiGlove.
Rękawica FemiGlove zwiększa czułość Twojego dotyku nawet 8-krotnie, co gwarantuje dokładne i precyzyjne samodzielne badanie piersi.
Rękawica FemiGlove jest wygodna i łatwa w użyciu – badanie za jej pomocą zajmuje tylko 10-15 minut w miesiącu.
Rękawica FemiGlove jest wielokrotnego użytku przez 3 lata, wystarczy po każdym użyciu umyć ją w ciepłej wodzie z mydłem.
Rękawicę FemiGlove może stosować kilka kobiet w rodzinie, gdyż materiał z którego jest wykonana, nie absorbuje żadnych substancji ani zapachów.
Rękawica FemiGlove jest całkowicie bezpieczna dla organizmu – nie zawiera sztucznych barwników ani szkodliwych substancji.
Rękawica FemiGlove jest przystępna cenowo, co sprawia, że może sobie na nią pozwolić każda kobieta, która tylko chce zadbać o swoje zdrowie i życie.
Do każdej rękawicy FemiGlove do samodzielnego badania piersi dołączona jest płyta DVD z instrukcją w j. polskim, jak należy wykonać badanie z jej użyciem, a także zawieszka instruktażowa do powieszenia w łazience.
Zalety rękawicy do samodzielnego badania piersi FemiGlove zostały docenione przez liczne grona opiniotwórcze, co zaskutkowało zdobyciem wielu nagród oraz złotych medali na Międzynarodowych Targach Innowacji w Niemczech oraz Szwajcarii.
Samodzielne badanie piersi z rękawicą FemiGlove
Jak badać się za pomocą FemiGlove
Rękawica do samodzielnego badania piersi FemiGlove jest narzędziem mającym na celu ułatwienie badania piersi i zwiększenia czułości dotyku nawet 8-krotnie tak by wykryć nawet najmniejszą zmianę w piersi. Badanie z użyciem rękawicy FemiGlove jest bardzo zbliżone do badania piersi, które kobieta powinna przeprowadzać raz w miesiącu, tylko bardziej skrupulatne i prostsze.
Samodzielne badanie piersi należy wykonywać 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia) a w przypadku kobiet w okresie menopauzy tego samego dnia miesiąca.
Czy rękawica FemiGlove jest dla mnie?
Samodzielne badanie piersi powinny zacząć wykonywać kobiety po ukończeniu 20-go roku życia w odstępach miesięcznych około 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia), w tym czasie piersi wracają do stanu sprzed okresu przedmiesiączkowego gdy mogą być obrzęknięte i obolałe w wyniku „burzy” hormonów zachodzącej w kobiecym organizmie.
Samodzielne badanie piersi powinny przeprowadzać już 20 letnie dziewczyny lecz nie można zapominać że ryzyko zachorowania na raka piersi jest największe u kobiet w przedziale wiekowym 30-45 lat. Z uwagi na ten fakt kobiety w przedziel wiekowym 20-39 powinny badać się samodzielnie co miesiąc oraz raz na 3 lata udać się na badanie USG piersi.
Samodzielne badanie piersi jest również istotnym aspektem kobiet dojrzałych, które ukończyły 50 rok życia. W przypadku pań w tym przedziale wiekowym zaleca się wykonywanie samodzielnego badania raz w miesiącu 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia) lub w przypadku kobiet w okresie menopauzy zawsze tego samego dnia miesiąca. Dodatkowo kobiety przed 50 rokiem życia powinny wykonywać badania mammograficzne raz na 1-2 lata a kobiety po 50-tce raz w roku.
Niezależnie od wieku, w jakim znajduje się kobieta, samodzielne badanie piersi jest kluczem do szybkiej diagnostyki zachorowań na raka piersi. Dlaczego rękawica FemiGlove jest dla każdej kobiety? Ponieważ pozwala ona na skrupulatne, drobiazgowe i czułe badanie piersi, które może uratować zdrowie i życie każdej z nas.
Działanie rękawicy FemiGlove bazuje na zwiększeniu czułości dotyku palców nawet 8 –krotnie co daje szanse na wykrycie nawet najmniejszej zmiany w piersi. Jeśli jesteś kobietą świadomą swojego ciała i zagrożeń jakie czyhają na kobiece zdrowie niezależnie od wieku rękawica FemiGlove jest właśnie dla Ciebie! Z FemiGlove masz pewność że nie przeoczysz najmniejszego zgrubienia, guzka czy powiększonych węzłów chłonnych i w porę zareagujesz udając się do swojego lekarza.
Badania kliniczne
Czułość i efektywność rękawicy do samodzielnego badania została poddana najróżniejszym testom tak by użytkowniczki miały absolutną pewność, że produkt który zakupiły spełnia wszystkie ich oczekiwania i rzeczywiście ułatwia dbanie o swoje zdrowie i życie.
Najczęściej zadawane pytania
Jak mogę samodzielnie badać piersi jeśli mam implanty?
Nawet jeśli posiadasz żelowe implanty piersi istotnym jest byś raz w miesiącu wykonywała samodzielne badanie piersi. Badanie należy przeprowadzić tak jak w przypadku naturalnych piersi choć może być to utrudnione przez żelowe implanty. Zbadaj dokładnie całą piersi w celu wykrycia możliwych guzków lub zmian w tkance.
Jak często powinnam wykonywać samodzielne badanie piersi
Samodzielne badanie piersi kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu około 7-10 dni po menstruacji, licząc od pierwszego dnia krwawienia.
Jak często powinnam badać piersi u lekarza?
Dokładnie przeprowadzone przez lekarza badanie piersi pomaga zdiagnozować chorobę nowotworową we wczesnym jej stadium co zwiększa szansę całkowitego wyleczenia choroby. Badanie piersi przez lekarza powinno być wykonywanie raz na 3 lata w przypadku kobiet między 20 a 30 rokiem życia a w przypadku kobiet po 40 roku życia co roku. Badanie piersi wykonane przez lekarza jest istotnym aspektem profilaktyki nowotworów piersi gdyż nie wszystkie z nich można wykryć w trakcie mammografii.
Jaki lekarz może przeprowadzić badanie piersi?
Badanie piersi zazwyczaj przeprowadza lekarz ginekolog a nawet lekarz pierwszego kontaktu. Osobami uprawnionymi są także położne.
Co powinno mnie zaniepokoić w trakcie przeprowadzania samodzielnego badania piersi?
W trakcie samodzielnego badania piersi Twoją szczególną uwagę powinny przykuć:
• Guzki lub zgrubienia
• Czerwona i zaogniona skóra
• Skórka pomarańczowa
• Zagłębienia i pofałdowania
• Swędzenie i wysypka
• Wciągnięte brodawki
• Zmiany sutków
• Krwawy lub nienaturalny płyn wydobywający się z sutka
• Nieustający ból piersi
Od jakiego wieku należy zacząć badać piersi?
Badanie piersi powinna wykonywać każda kobieta która ukończyła 20 rok życia, oczywiście nie ma przeciwwskazań by i młodsze kobiet badały swoje piersi raz w miesiącu.
Co to jest mammografia?
Mammografia to badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich. Badanie wykonuje się specjalnym aparatem który wykonuje zdjęcia piersi w przekroju, ukazując ich strukturę i ewentualne zmiany. Skuteczność badań mammograficznych w procesie wykrywania raka piersi oceniany jest na 80-95%.
Fakty i mity na temat samodzielnego badania i raka piersi
MIT: Tylko „białe” kobiety chorują na raka piersi
FAKT: Każda kobieta narażona jest na zachorowanie na raka piersi niezależnie od rasy i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych. Niestety odsetek zgonów spowodowanych rakiem piersi u Afroamerykanek jest większy ze względu na brak dostępu do lekarzy i leczenia a także braku świadomości o potencjalnym zagrożeniu.
MIT: Profilaktyczna mastektomia chroni kobiety znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka przez zachorowaniem na raka piersi.
FAKT: W przypadku mastektomii profilaktycznej chirurg usuwa pierś bez zmian nowotworowych lecz część tkanek pozostaje. Tkanka piersi ciągnie się aż do karku, pach i ścian klatki piersiowej. Ryzyko zachorowania na raka piersi pozostaje tak długo jak długo tkanka piersi jest w organizmie.
MIT: Wiedząc, że posiada się gen BRC1 można zapobiec rakowi.
FAKT: Nic nie może zapobiec rakowi piersi. Kobiety, które są nosicielkami genu BRC 1 mają na 85% szans na zachorowanie na raka piersi. Kiedy zostają zdiagnozowane powinny zostać otoczone opieką lekarską i poddane bacznej obserwacji.
MIT: Rak piersi jest w pełni wyleczalny.
FAKT: Kobieta, u której rak piersi został wyleczony, musi się liczyć z możliwym nawrotem choroby. Statystyki pokazują, że rak piersi może nawracać przez około 20 lat od czasu zdiagnozowania. Z tego powodu kobiety, które pokonały raka muszą regularnie wykonywać badanie piersi mammografem i odbywać wizyty lekarskie.
MIT: Kobiety, u których zdiagnozowano nie mogą mieć dzieci.
FAKT: Czasami, lecz nie zawsze, chemioterapia może powodować niepłodność u kobiet w wieku przed menopauzalnym. Płodność w przypadku kobiet, które nie przechodziły chemioterapii pozostaje nietknięta. Lekarze zalecają by odłożyć zajście w ciąże 2-3 lata po zdiagnozowaniu raka gdyż ciąża zwiększa ryzyko nawrotu.
Fakty i mity na temat samobadania piersi i raka piersi
MIT: Rakowi piersi można zapobiec.
FAKT: Na chwilę obecną nie ma żadnej metody zapobiegania rakowi piersi a bezpośrednia przyczyna jego występowania nie jest znana. Wczesne wykrycie raka i szybkie leczenie oferują największe szanse na całkowite wyzdrowienie.
MIT: Tylko kobiety z tzw. „grupy ryzyka” mogą zachorować na raka.
FAKT: Ponad 70% kobiet które zachorowały na raka piersi nie znajdowało się w żadnej „grupie ryzyka”. Każda z kobiet jest narażona na zachorowanie a ryzyko wzrasta wraz z wiekiem.
MIT: Tylko kobiety które miały w rodzinie przypadki zachorowania na raka piersi są w grupie ryzyka
FAKT: Większość kobiet, która zachorowała na raka piersi nie miała w rodzinie podobnych przypadków. Kobiety, których matki, siostry, babcia czy prababcie chorowały na raka piersi mają większe szanse na to, że choroba rozwinie się w ich organizmie. Te kobiety powinny rozpocząć badanie piersi za pomocą USG i mammografu wcześniej i z większą częstotliwością
MIT: Rak piersi jest zaraźliwy.
FAKT: Rak piersi w żadnym przypadku nie jest chorobą zakaźną. Zachorowanie na raka piersi wynika z niekontrolowanego rozrostu komórek rakowych w organizmie konkretnej osoby.
MIT: Kobiety z małym biustem nie mogą zachorować na raka piersi.
FAKT: Ilość tkanki piersiowej nie ma żadnego przełożenia na ryzyko zachorowanie na raka piersi.
MIT: Karmienie piersią chroni przed zachorowaniem na raka piersi.
FAKT: Żadne przeprowadzone dotąd badania nie wykazały by karmienie piersią w jakimkolwiek stopniu chroniło przed rakiem piersi. Istnieją badania które wskazują na bezpośredni związek pomiędzy karmieniem a mniejszym ryzykiem zachorowania na raka lecz badania nad tą korelacją nadal trwają.
MIT: Profilaktyczna mastektomia chroni kobiety znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka przez zachorowaniem na raka piersi.
FAKT: W przypadku mastektomii profilaktycznej chirurg usuwa pierś bez zmian nowotworowych lecz część tkanek pozostaje. Tkanka piersi ciągnie się aż do karku, pach i ścian klatki piersiowej. Ryzyko zachorowania na raka piersi pozostaje tak długo jak długo tkanka piersi jest w organizmie.
MIT: Zdiagnozowany rak piersi jest wyrokiem śmierci dla kobiet.
FAKT: Nie! Ponad 2 miliony kobiet które zachorowały w Stanach Zjednoczonych na raka piersi ciągle żyją. Większość z nich żyje pełnią życia, rozwijają swoje kariery, wychowują dzieci i zakładają rodziny. Ponad 90% kobiet, które wykryły raka we wczesnym jego stadium wyleczyły go w przeciągu 3-5 lat.